Elektromos oszlopok szigetelésének hatékony formája!
Gasztonyi Dani 2007.05.04. 11:11
Sajnos a saját madaram bőrén tapasztalhattam meg, hogy a jelenlegi szigetelőpapucsos oszlopszigetelések a feladatra teljesen alkalmatlanok......
Sajnos a saját madaram bőrén tapasztalhattam meg, hogy a jelenlegi szigetelőpapucsos oszlopszigetelések a feladatra teljesen alkalmatlanok! Külföldön már egyre inkább elterjedőben van egy teljesen hatékony szigetelés forma! Remélem hamarosan a veszélyesztetett madarak számára és a solymászmadaraink számára (a repítő területünkön) veszélyes oszlopokat leszigeteltethetjük! A csatolt képen látható szigetelést viszont nem értem miért nincs az oszolop másik két vezetékén... Talán mert fából van a keresztrúd is?? és ha vizes?? Vajon gyártható más oszloptípusokra is hasonló szigetelés, megőrizve a hatékonyságát?
Akinek madara pusztult el áramütés következtében az lépjen kapcsolatba az áramszolgáltatójával és igyekezzen kártérítést kérni, illetve a repítő területe környékén található oszlopok szigetelését elintézni! Ha áramütött madarat találunk vagy saját madarunkkal történik baleset: Lehetőleg fotózzuk le az oszlopot és jegyezzük fel hol van az oszlop. Ezeket az információkat juttassuk el a madártani egyesületnek, a természetvédelemnek és az áramszolgáltatónak. Az egyszerűség miatt nyugodtan elküldhetitek nekünk is az anyagokat és nagyobb csomagokban elküldjük az elébb említetteknek!
Itt a jelenleg használatos szigeteléseket láthatjátok:
http://mme.hu/dokumentumok/szigetelosfuzet.pdf
Létezik az MME-nek egy monitoring programja a veszélyes oszlopok felderítésére.
További információk itt:
http://www.mme-monitoring.hu
Terepnaplók a középfeszültségű oszlopokhoz innen tölthetők le:
(Adobe Acrobat Reader szükséges a megnyitáshoz)
http://www.mme-monitoring.hu/php/dl.php?drid=473
(Microsoft Office vagy Excel szükséges a megnyitáshoz)
http://www.mme-monitoring.hu/php/dl.php?drid=472
|